KALKULACE ZDARMA

Zimní zahrady

Zimní zahrada je unikátní prostor, který výrazně přispěje ke zvýšení Vaší životní úrovně a Vašemu bydlení propůjčí zcela nový dosud nepoznaný rozměr. Zimní zahrada slouží, především k odpočinku a relaxaci po náročném dni. Měla by být zelenou oázou klidu a pohody. Zimní zahrada je jakýsi přechod mezi vnitřním a vnějším prostředím. Jedná se o zasklenou plochu na půdě obytného prostoru.

Zimní zahrady a váš domov

Většina problémů spojených s budováním zimních zahrad již byla úspěšně vyřešena. I díky tomu je o zimní zahrady stále větší zájem. Pokud máte představu samostatně obytného prostoru, počítejte s rozlohou minimálně 10 metrů čtverečních a hloubkou 2 metry. Velmi podstatné je mít jasnou představu o své budoucí zimní zahradě. Nejlépe pak hotový návrh, kde jsou zřetelné rozměry skleněných výplní.

Izolace zimní zahrady

Aby zimní zahrada příliš nezatížila Váš rozpočet, je velmi důležitá kvalitní izolace. Můžete zvolit buď dvojitá skla se vzduchovou výplní či trojitá plněná inertním plynem. Výborně izoluje neviditelná vrstva kovu nanesená na skleněné výplni. Funguje na principu zrcadla. Okolní světlo vpouští bez problémů do místnosti a odráží velkou část tepelného záření. Ve spojení s kvalitními okny vám tento systém pomůže eliminovat náklady na provoz zimní zahrady a Vy budeme moci využívat její komfort celý rok.

Větrání zimní zahrady

V souvislosti se zimní zahradou musíte mít na mysli též kvalitní větrání. Lze použít střešní okna na mechanické či dálkové ovládání, dále lze použít výklopná okna či dveře nebo dveře posuvné. Do zimních zahrad se hodí také klimatizace, která optimalizuje vnitřní podmínky.

Umístění zimní zahrady

Při návrhu zimní zahrady mysleme na její umístění. Ne každá zahrada ladí s každou nemovitostí. Limitujícími prvky může být malý pozemek či nevhodná světová strana. Z ekonomických důvodů je nejlepší situovat stavbu na jih a dále pak na západ. Mysleme též na to jak se nejlépe vyhnout situaci, kdy bude naše zimní zahrada připomínat výkladní skříň. Pokud však není jiné řešení, od problému odpomohou kvalitní žaluzie a rolety, které poskytnou vhodné zaclonění vnitřních prostor.

informace a objednávky na telefonu

+420.541 231 459